7 סיבות למה כדאי לכם לקנות בית

עבור רובנו, זה החלום האמיתי – להיות בעלים של בית. זה תמיד היה נחשב לסימן חשוב של בגרות. אבל, בתור קונים של בית בפעם הראשונה, איך אתם יכולים לדעת שזה הדבר הנכון עבורכם? אז מלבד היתרונות הברורים של בעלות על בית, ישנם מספר יתרונות נוספים כאשר משווים בין קניה להשכרה.

 

מיטב המומחים מבית "מסלולים ייעוץ משכנתאות" מביאים לפניכם היתרונות הנוספים שכדאי לכם לשקול ברצינות:

 

  1. הטבות מס

עיקר התשלום של הבית שלכם כל חודש הולך עבור הריבית. הריבית של המשכנתא היא ניכוי מס, אלא אם המשכנתא שלכם שווה יותר מהממוצע. אתם גם יכולים לנכות את מס הרכוש שהמלווה שלכם משלם בשמכם.

 

  1. הערכה

עם הזמן, ערך הבתים בדרך כלל עולה. למשל, בית שהיה שווה 200,000 שקלים לפני שלושים שנה, יהיה שווה הרבה יותר בימינו. על פי מדד המחירים, בתים קיימים עלו ב-3.4% בממוצע לשנה. על פני תקופה של שלושים שנה, מדובר בעלייה גדולה.

 

  1. הון עצמי

הון עצמי הוא ההבדל בין הערך האמיתי של הבית לבין כמה באמת אתם חייבים לשלם בהתאם למשכנתא שלקחתם. צמצום גובה המשכנתא שלכם מדי חודש יגדיל את ההון העצמי שלכם ויוסיף לערך של הבית.

 

  1. חסכונות

חשבו על זה כך, משכנתא היא כמו תוכנית חיסכון מאולצת. כאשר אתם משלמים את המשכנתא בכל חודש, זה מחייב אתכם בסופו של דבר לחסוך כסף, זאת מפני שאתם עסוקים בבניית הון עצמי חשוב יותר – הבית שלכם. ביצוע תשלום נוסף על המשכנתא שלכם בכל רבעון יכול לחסוך לכם כסף על הריבית, וכתוצאה מכך, ההלוואה שלכם תסתיים מוקדם יותר.

 

  1. יכולת חיזוי

כאנשים שלוו כסף, אתם יכולים לחזות במדויק את התשלומים העתידיים שלכם באמצעות משכנתא בריבית קבועה. הריבית שלכם לא תשתנה במהלך תקופת ההלוואה, וכך תשמרו על תשלומים קבועים יחסית. תשלומי השכירות, למשל, הם בלתי צפויים ועולים מדי שנה.

 

  1. חופש

בעלות על בית נותנת לכם את החופש לעשות מה שאתם רוצים עמו, במיוחד מבחינה אסתטית. זה שלכם, ולכן אתם יכולים לעצב אותו איך שבא לכם, לצבוע באיזה צבע שתרצו וכן לשדרג את חדרי השירותים והאמבטיות כך שיתאימו לחוש הסגנון שלכם.

 

  1. יציבות

החלטתם שאתם באופן רשמי נוטעים שורשים באזור שבחרתם בו מפני שיש לו יתרונות שמסייעים לאופן שבו אתם רוצים לגדל את המשפחה שלכם. מכאן, תוכלו לבנות יחסים ארוכי טווח גם עם השכנים שלכם, וזה דבר שיעזור לכם ליצור חברויות לאורך החיים, לצד המשכיות החינוך של הילדים שלכם.

 

אם אתם חושבים עכשיו שרכישת בית היא החלטה נכונה וחכמה עבורכם, אתם בהחלט צודקים. השאלה היא לא אם כדאי לכם לעשות זאת, אלא, מהי הדרך הטובה ביותר כדי להגיע לכך.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן