סקר: האם אתם סובלים מבריחת שתן?

אי ספיקת שתן מתרחשת כאשר אין יכולת לשלוט בשלפוחית ​​השתן והוא דולף באופן בלתי צפוי. למרות שמדובר במצב שכיח, אין לראות בו מצב נורמלי, כך לדברי אתר עזר נאמן המתמחה בפתרונות לבריחת שתן.

אז איך תדעו אם אתם סובלים מבריחת שתן? ענו על הסקר הבא.

 

  • האם אתם משתמשים ברפידות כדי למנוע דליפה?

אם כן, האם אתם משתמשים בסוג הנכון? ישנם רפידות סופגות שתוכננו במיוחד עבור בריחת שתן. רפידות אלה דומות לתחבושות הגייניות המשמשות למחזור החודשי אצל נשים.

  • האם בורח לכם שתן כשאתם מתעטשים, משתעלים, צוחקים או פשוט קמים ממקום ישיבה? או מה לגבי כאשר אתם עוסקים בפעילות גופנית כלשהי או מרימים חפצים כבדים?

אם כן, ייתכן שאתם חווים סוג של בריחת שתן במאמץ. אי-שליטה מסוג זה נגרמת על ידי לחץ המופעל על שלפוחית ​​השתן.

  • האם אי פעם היית בהיריון או ילדת?

אם כן, שרירי רצפת האגן שלך עשויים להיות מוחלשים או מתוחים, מצב הגורם לדליפה לא רצונית של שלפוחית ​​השתן. אל דאגה, בעיות שלפוחית ​​השתן לאחר הריון הם בדרך כלל זמניות נויתן לטפל בהן בעזרת תרגילי רצפת אגן ושינויים התנהגותיים.

  • האם יש לכם דחפים פתאומיים או תכופים להשתמש בשירותים?

אם כן, ייתכן שיש לך שלפוחית ​​רגיזה. מצב זה יכול להיווצר כתוצאה מגורמים שונים כגון הרגלי תזונה, דלקות בדרכי השתן והפרעות נוירולוגיות.

  • האם אתם מוצאים את עצמכם נמנעים מאירועים וטיולים מחשש ל"תאונה" בפומבי?

אם כן, זו אינדיקציה לכך שאתם עלול סובלים מבריחת שתן. אנשים רבים במצב זה מרגישים נבוכים, בודדים ומסרבים לחפש טיפול תרופתי. לעתים קרובות מצב זה גורם להערכה עצמית ואיכות חיים ירודות.

  • האם הפסקתם לבצע פעילויות גופניות או לקחת חלק בפעילויות פנאי אחרות, כי אתם חוששים מדליפת שתן?

אם כן, זה גם סימן לכך שייתכן שאתם סובלים מבריחת שתן. אנשים רבים שחווים בריחת שתן עדיין מסוגלים להשתתף בפעילויות ספורט ולהישאר פעילים בעזרת שינויים התנהגותיים והודות לשימוש בתחתוני מגן.

  • האם אתם מרגישים כאילו שלפוחית ​​השתן שלך אף פעם לא ריקה?

אם כן, ייתכן שמדובר בבריחת שתן כתוצאה ממלאות יתר של השלפוחית. זה מתרחש כאשר שלפוחית ​​השתן מרגישה תמיד מלאה למרות שאתם כל הזמן הולכים לשירותים. לפעמים שלפוחית ​​השתן מתמלאת מדי, לא מתרוקנת במלואה או "מוצפת" ובמצב זה מתרחשת דליפה בלתי צפויה. בריחת שתן יכולה להיגרם גם על ידי חסימה בשופכה, שרירים חלשים ונזק עצבי.

  • האם אתם לא מספיקים להגיע לשירותים בזמן?

אם כן, ייתכן שיש לכם שלפוחית רגיזה או מלאות יתר של השלפוחית. ישנה אפשרות "לאמן" מחדש את שלפוחית ​​השתן ולבצע תרגילי קיגל כדי לעזור לדכא את הדחפים ללכת.

  • האם אתם קמים הרבה במהלך הלילה כדי להשתין?

אם כן, ייתכן שאתה חווה nocturia, שהוא מצב שבו מתעוררים יתר על המידה כדי להשתין בלילה. מצב זה יכול להיגרם על ידי מגוון של גורמים, כולל ייצור שתן מוגזם, יכולת נמוכה להחזיק שתן, סכרת, ודלקת בדרכי השתן.

דליפת שתן משפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם, עם סיבות הנעות בין אי-תאימות לתרופה ועד מחלות חמורות כמו סוכרת או סרטן הערמונית. אם עניתם בחיוב לכל אחת משאלות אלה, עליך לפנות לרופא בהקדם האפשרי. הוא / היא יכולים לעזור לכם לקבוע את הגורם לבעיות ולעזור לכם לשמור על אורח חיים פעיל.

 

 

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן