תקשורת אפקטיבית בוידאו

לארגון שלכם יש קול ייחודי. עם זאת, זה לא מספיק להיות ייחודיים אם אתם לא יכולים לתקשר בצורה טובה. בשוק רווי, זה חיוני שתציגו את הרעיונות שלכם בצורה יעילה ומשכנעת. אחרת, תיסחפו תחת גלי השוק הצומח.

 

קיבלנו השראה לכתוב את הפוסט הזה לאחר האזנה לפודקאסט של EntreLeadership מאת Ramsey Solutions; ספציפית, פרק "284: המיומנות מספר אחת שאתם צריכים עכשיו". זה כלל ריאיון עם כרמיין גאלו, מישהו שחקר את התקשורת של אנשים מבריקים ברחבי העולם. אנו ממליצים שתבדקו את ספריו, במיוחד שיחות בטד. שניהם זמינים באינטרנט ובדפוס.

 

שכנוע זה הדבר הכי טוב

הרבה אנשים חושבים על תקשורת כ"מיומנות רכה", כלומר, מיומנות שלא צריך ללמוד (כמו שכל ישר). עם זאת, תקשורת, סיפורים ושכנוע אינם באים באופן טבעי, למרות שהם דברים בסיסיים בסביבת העבודה של ימינו.

 

מחקר שנבדק על ידי עמיתים אומר כי 30% מכלכלת ארה"ב מונעת על ידי שכנוע: משרות שמשתמשות בדיבור, הצגה וכו'. גאלו אומרת ש"רעיונות לא מוכרים את עצמם", אלא הם נמכרים באמצעות שכנוע. אולי יש לכם את המוצר הטוב ביותר אי פעם, אבל אם אתם לא יכולים להסביר אותו היטב, הוא לא יצליח.

 

צילום וידאו או הפקת וידאו הוא פיתרון מעולה לשיווק המוצר או השירות שלכם מכיוון שהוא מציג טוב מאוד את מה שאתם רוצים שאנשים יידעו. באופן מרתק ופשוט, וידאו משכנע דרך איזשהו סיפור, סיפורים הם הדרכים היעילות ביותר להציג רעיונות. זה חיוני לחלוטין לשלוט באומנות השכנוע אם אתם רוצים באמת להביא ערך למוצר שלכם.

 

רגש וסיפור

בני אדם סיפרו סיפורים משחר הימים. ספרים, סרטים ומשחקי וידאו פופולריים דווקא בגלל שהם מספרים סיפורים. סיפורים עובדים מכיוון שהם מבוססים על רגש, ולא על היגיון. גם אם יש לכם טיעונים רציונליים מבריקים למדי, אתם לא תצליחו לשכנע אנשים אם לא תוכלו להתחבר אליהם רגשית.

 

אנשים כמו מרטין לותר קינג ווינסטון צ'רצ'יל מתבלטים מכיוון שהם העבירו את רעיונותיהם בצורה משכנעת ורגשית. הם פרשו את היגיון הטיעון שלהם, אך השתמשו באנלוגיות ובמטאפורות רלוונטיות כדי להתחבר לקהל שלהם. הבעת רעיונות בדרך זו הפכה חשובה הרבה יותר מתמיד.

 

תקשורת ציבורית בכוח העבודה המודרני

94% ממנהלי הגיוס אומרים כי לעובד עם כישורי תקשורת חזקים יש סיכוי טוב יותר לקידום מאשר עובד עם יותר ניסיון, אך בעל תקשורת חלשה. למעשה, בעלי כישורי תקשורת חזקים הופכים לנכס שאין לו תחליף לחברה נתונה, שכן "אף אחד אחר לא יכול לתקשר באותה מידה" כמוהו או כמוה. שימוש בשכנוע כדי לספר סיפור או להעלות חזון הוא עניין מוערך מאוד.

 

לפי וורן באפט, מיומנות רבה בדיבור בפומבי יכולה להעלות את הערך שלכם בחברה ב-50% באופן מיידי. שפה קצרה ופשוטה היא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

 

אם אתם רוצים להגיע למגוון רחב של אנשים, במיוחד אלה שאינם בקיאים במוצר שלכם, כתבו סיפור עם אוצר מילים פשוט ומשפטים ברמה של כיתה ביסודי.

 

תרגול

קשה לתקשר בצורה טובה, לכן עליכם להקדיש זמן לשיחות דרך סיפורים, בפשטות ובצורה משכנעת. אם אתם משתפרים בזה, אתם תצליחו לדבר בצורה היעילה ביותר בפני קהל שלכם.

 

מדוע לא לעשות זאת באופן חזותי?

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן