5 הממצאים הכי מוזרים מסקרים שנערכו באינטרנט

1 מתוך 10 אנשים חושב ש-HTML זה מחלת מין

דף האינטרנט שאתם קוראים נוצר באמצעות HTML, שפת הסימון הרגילה המשמשת ליצירת דפי אינטרנט. עם זאת, 11% מהנשאלים בסקרים סבורים ש-HTML זה מחלה המועברת במגע מיני. המחקר נערך על ידי Vouchercloud.net, אתר קופונים, כדרך לקבוע עד כמה משתמשי האינטרנט הם בעלי ידע כשמדובר במונחים מעולם הטק.

בנוסף, 27% מהנשאלים זיהו את המונח "Giga-bite" כחרק שכיח בדרום אמריקה, 23% חשבו ש-MP3 הוא רובוט מהסרט "מלחמת הכוכבים", ו-18% זיהו את "Blu-ray" כאנימציה ימית.

 

1 מתוך 4 אמריקאים חושב שאלוהים מכריע תוצאות של משחקי פוטבול

האם אלוהים מעלה את מספר התפילות ואת עוצמתן כדי להחליט על תוצאות משחקי פוטבול? עד 27% אמריקאים מאמינים כי למעשה אלוהים, בכבודו ובעצמו, משחק תפקיד בקביעת הקבוצה שתזכה באירוע ספורטיבי.

הסקר, שנערך לפני מספר שנים על ידי המכון לחקר הדתות הציבוריות, כלל ראיונות טלפוניים אקראיים עם 1,033 נבדקים. יותר ממחצית מהנשאלים גם מאמינים כי אלוהים מתגמל ספורטאים שמאמינים בו. אולי יש צורך באיסור על תפילה לפני משחקים אם זה גורם לשיפור הביצועים.

 

51% מהאנשים חושבים שמזג אוויר סוער משפיע על "ענן מחשוב"

האם אתם שומרים את הקבצים שלכם שם למעלה ב"ענן"? אם כך, מזג האוויר הסוער עלול להשפיע עליהם, או לפחות זה מה ש-51% מהאמריקנים מאמינים.

"ענן מחשוב" הוא מונח המתאר רשת של שרתים (מחשבים) שפועלים יחד כדי לאפשר אחסון נתונים מרכזי וגישה מקוונת לשירותי מחשב או למשאבים. עם זאת, סקר שנערך לפני כמה שנים על ידי מכון מחקר ווייקפילד בקרב למעלה מ -1,000 מבוגרים אמריקאים, מצא כי רובם מבינים באופן מעורפל מאוד מהו "ענן מחשוב" וכיצד הוא עובד. 95% מהנשאלים ענו שהם לא חושבים שישתמשו ב"ענן" כזה אי פעם, למרות שהם כבר עושים בו שימוש די הרבה, גם מבלי לבדוק את תחזית מזג האוויר.

 

1 מתוך 4 אמריקנים סבורים שהשמש מסתובבת סביב כדור הארץ

האם כדור הארץ מסתובב סביב השמש, או שמא השמש סובבת סביב כדור הארץ? זה נשמע כמו שאלה מדעית מבית הספר היסודי, אבל סקר מלפני כמה שנים שנערך בקרב 2,200 אנשים בארצות הברית מצא שכ-26% מהנשאלים ענו בצורה שגויה.

בסקר זהה, רק יותר ממחצית הבינו כי אנטיביוטיקה אינם יעילה נגד וירוסים. למרות שמדאיג לראות שיש פערים משמעותיים בידע המדעי בקרב הנשאלים, האמריקאים דווקא הצליחו יותר בכמה שאלות מאשר בסקרים דומים אך ישנים יותר של עמיתיהם הסינים והאירופאים.

 

1 מתוך 5 בריטים יהיה מוכן לקיים יחסי מין עם רובוט

שכחו מסרטים וסדרות שמציגים מלחמות מרהיבות של אדם נגד מכונות ורובוטים: יש אנשים שמוכנים לעשות איתם אהבה במקום. סקר שנערך בשנת לפני כמה שנים בקרב מעל ל-2,000 אנשים בבריטניה מצא כי אחד מכל חמישה בריטים יהיה מוכן לקיים יחסי מין עם רובוטים.

בנוסף, סקר שנערך על ידי אוניברסיטת מידלסקס מצא כי 46% מהמשתתפים חשו שהטכנולוגיה מתקדמת מהר מדי, ולפחות 33% מאמינים שרובוטים ישמשו יום אחד תחליף לחיילים, שוטרים ומורים.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן